Amazon Web Services zaprezentował usługę, która ma znacznie przyspieszyć bazy danych w chmurze: „Amazon Elastic Block Store Provisioned IOPS” umożliwia klientom określenie rozmiaru i wydajności woluminów pamięci masowej. IOPS oznacza „Operacje wejścia/wyjścia na sekundę”, tj. szybkość dostępu do odczytu i zapisu.

Administratorzy AWS po prostu określają żądaną wydajność w swojej konsoli w chmurze. Maksimum w usłudze przechowywania Elastic Block Store (EBS) wynosi obecnie 1000 operacji na sekundę, które Amazon obiecuje zwiększyć w najbliższej przyszłości. Jedną z zalet nowej funkcji jest możliwość testowania aplikacji na określonych poziomach wydajności.

Do instancji EC2 można przypisać kilka woluminów EBS. Klienci Amazon mogą również uruchamiać niektóre typy instancji EC2 jako instancje zoptymalizowane przez EBS. Następnie można określić wyjście 500 do 1000 Mbit / s.

Amazon twierdzi, że EBS Provisioned IOPS został przetestowany między innymi w laboratorium silników odrzutowych NASA. Korzysta z EBS od dłuższego czasu i dzięki temu jest w stanie zapewnić, że funkcja spełnia jej wymagania.

Nowa funkcja nie jest obecnie dostępna we wszystkich centrach danych Amazon; Placówka odpowiedzialna za Europę w Irlandii jest jej taką samą częścią, jak w USA Wirginia, Kalifornia, Oregon oraz w Azji Singapur i Japonia. Reszta świata powinna pójść w ich ślady. Amazon Web Services działa obecnie w 190 krajach.

[z materiałem od Charliego Osborne'a, ZDNet.com]

Wskazówka: czy jesteś ekspertem od przetwarzania w chmurze? Sprawdź swoją wiedzę - z quizem na silicon.de.