Aplikacja na smartfony Bison ma na celu uproszczenie handlu kryptowalutami, takimi jak Bitcoin, Ethereum czy Litecoin. Rozwiązanie zostało opracowane przez spółkę zależną Boerse Stuttgart Group.

Z niewielkim opóźnieniem, aplikacja kryptograficzna Bison giełdy w Stuttgarcie została uruchomiona w ostatecznej wersji na Androida i iOS. Aplikacja na smartfona została ogłoszona w kwietniu ubiegłego roku. Deklarowanym celem dewelopera fintech forge Sowa Labs – spółki zależnej Börse Stuttgart Digital Ventures – jest wykorzystanie aplikacji, aby handel kryptowalutami był odpowiedni dla mas.

Aplikacja na smartfony Bison ma na celu uproszczenie handlu kryptowalutami. (Źródło: Bison) W praktyce aplikacja ma na celu zdobywanie punktów dzięki prostej i szybkiej konfiguracji. Rejestracja i dowód tożsamości powinny odbyć się w ciągu kilku minut przy użyciu procesu identyfikacji wideo. Następnie użytkownik może przelać pieniądze na swoje konto żubrów, aby kupować i sprzedawać kryptowaluty. Zwykłe tworzenie portfela z niezbędnymi parami kluczy cyfrowych nie jest konieczne. Dostawca przejmuje centralne zarządzanie kryptowalutami. W związku z tym wyeliminowane są również zwykłe przeszkody technologiczne. Na przykład platforma handlowa Etoro również realizuje podobny model biznesowy.

Aplikacja obsługuje darmowy handel Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Ripple (XRP). Waluty obce, którymi handlujesz za pośrednictwem Bison, możesz przenieść do własnego portfela, jeśli chcesz.

Ponadto Bison oferuje tzw. radar kryptograficzny. Funkcja pokazuje aktualne trendy rynkowe, które są określane przez sztuczną inteligencję. Algorytm ocenia do 250 000 tweetów społeczności i wykorzystuje je do stworzenia diagramu nastroju.

Dla początkujących w czasami skomplikowanym handlu kryptograficznym rozwiązania takie jak Bison są z pewnością atutem. Ale każdy, kto chce również zajmować się podstawową technologią blockchain, jest tutaj nie na miejscu. Zwłaszcza, że ​​zagorzali zwolennicy kryptowalut oszczędzają większe kwoty tylko na portfelach sprzętowych – zbyt często w przeszłości nawet duże i renomowane giełdy handlowe były porywane przez hakerów i uwalniane z milionów.