Poparcie dla cyfrowej waluty Facebooka Libra maleje: według doniesień medialnych niektórzy duzi partnerzy zastanawiają się nad swoim udziałem w projekcie.

Według amerykańskich mediów, biorąc pod uwagę ostrą krytykę planowanej cyfrowej waluty Libra Facebooka, niektórzy wielcy partnerzy ponownie rozważają swoje zaangażowanie w projekt. Giganci kart kredytowych Visa i Mastercard, a także inni partnerzy finansowi, zostali odstraszeni przez opór ze strony polityki w USA i Europie, donosił „Wall Street Journal” w środę wieczorem, powołując się na wtajemniczonych. Zgodnie z tym, Facebook został odrzucony przez niektóre firmy zaangażowane w prośbę o wyrażenie publicznego poparcia dla Libry. Według informacji agencji prasowej Bloomberg, usługi płatności online PayPal i Stripe również są niezdecydowane z powodu przeszkód regulacyjnych. Zapytane, firmy początkowo nie komentowały raportów.

Zdjęcie: FinTechWorld-Conference FinTechWorld-Conference Konferencja FinTechWorld odbędzie się 13 listopada w ramach TechWeek Frankfurt organizowanego przez CloserStill Media. Na tym od com! na profesjonalnej konferencji międzynarodowi eksperci opowiadają o zmianach i wyzwaniach w obszarach FinTech, LegalTech i InsurTech, które zostały wywołane przez innowacje technologiczne. Dr. Michael Gebert, dyrektor generalny European Blockchain Association (EBA), otwiera konferencję przemówieniem na temat rewolucji FinTech i bankowości przyszłości. Podpisz tutaj! Facebook niedawno odrzucił obawy regulatorów, że Libra może ingerować w suwerenność banków centralnych. Dzięki cyfrowej walucie nie zostaną wydane żadne nowe pieniądze, które zarezerwowane są dla suwerennych państw – podkreślił David Marcus, menedżer odpowiedzialny za rozwój Libry w sieci online. Zgodnie z wcześniejszymi planami, Libra ma być zabezpieczona jeden do jednego koszykiem stabilnych walut i obligacji rządowych. Jeśli ktoś kupi Librę za klasyczną walutę, pieniądze powinny trafić bezpośrednio do tego funduszu. Libra działałaby wtedy jako system do szybkich przelewów międzynarodowych. Politycy i regulatorzy obawiają się, że fundusz może doprowadzić do wstrząsów na rynkach pieniężnych ze względu na ogromną liczbę użytkowników Facebooka.

Konferencja FinTechWorld odbędzie się 13 listopada w ramach TechWeek Frankfurt organizowanego przez CloserStill Media. Na tym od com! na profesjonalnej konferencji międzynarodowi eksperci opowiadają o zmianach i wyzwaniach w obszarach FinTech, LegalTech i InsurTech, które zostały wywołane przez innowacje technologiczne.

Dr. Michael Gebert, dyrektor generalny European Blockchain Association (EBA), otwiera konferencję przemówieniem na temat rewolucji FinTech i bankowości przyszłości.

Podpisz tutaj!