Grupa inwestorów i przedsiębiorców organizuje pierwszą na świecie konferencję dotyczącą inwestycji w kryptowaluty i blockchain. Konferencja Crypto Finance odbędzie się w dniach 17-19 stycznia w St. Moritz.

Konferencja Crypto Finance odbędzie się w Suvretta House w St. Moritz. (Źródło: Suvretta House) W dniach 17-19 stycznia 2018 r. tuż przed Światowym Forum Ekonomicznym w St. Moritz odbędzie się Konferencja Crypto Finance. To pierwsza i największa na świecie konferencja poświęcona kryptowalutom i blockchainowi, jak piszą organizatorzy w komunikacie medialnym. Wydarzenie skierowane jest do globalnej społeczności inwestorów.

Konferencja ma na celu lepsze zrozumienie blockchain i kryptowalut w ogóle. Ponadto chcą pokazać, w jaki sposób dokonuje się inwestycji w tym obszarze, jak specjaliści ds. ryzyka i regulatorzy postrzegają ten temat oraz w jaki sposób można bezpiecznie i niezawodnie przechowywać kryptowaluty. "Blockchain i kryptowaluty są bardzo atrakcyjne dla inwestorów. Jak w każdej młodej branży, inwestorzy muszą jednak spodziewać się zniekształcających szumów, pułapek i dużej zmienności. Obserwujemy brak wiedzy i przetwarzania informacji związanych z inwestorami i chcemy to zmienić." powiedział Tobias Reichmuth, współzałożyciel Crypto Finance Conference, cytowany w komunikacie prasowym.

W wydarzeniu weźmie udział do 250 wyselekcjonowanych inwestorów. Program zawiera ogólne wprowadzenie do blockchain, wydobywania bitcoinów i innych walut oraz ich przyszłości. Omawiane są również aspekty prawne, regulacje i bezpieczne przechowywanie kryptowalut.

Za pierwszą konferencją Crypto Finance stoi łącznie dziewięć osób. W skład zespołu założycielskiego wchodzą Andrea-Franco Stöhr (prawnik w St. Moritz), Marc Bernegger (przedsiębiorca i członek zarządu Falco Private Bank), Pascal Forster (łowca głów i inwestor), Samuel Manz (współzałożyciel moneyland.ch), Tobias Reichmuth (inwestor i współzałożyciel SUSI Partners AG), Daniel Gutenberg (inwestor), Schoscho Rufener (menedżer wydarzeń) i Eric Sarasin (prywatny bankier i inwestor).