Pogotowie Statystyczne

Po przeprowadzonym badaniu, czy to w formie ankiety i papierowego kwestionariusza czy też internetowej wersji lub nawet eksperymentu, przychodzi czas na tworzenie bazy danych. Dobrze przygotowana do analiz statystycznych baza danych wraz z dokładnym opisem zmiennych, nadanymi etykietami wartości czy też z określonymi brakami danych jest wymogiem wielu uczelni i promotorów. Nic dziwnego. Brak poprawnej i czytelnej bazy może spowodować problemy na każdym kolejnym etapie pracy. Najbardziej poważnymi konsekwencjami są źle wykonane analizy statystyczne i w ich wyniku sformułowanie nieprawdziwych wniosków. Jeśli pomylisz się podczas tworzenia wskaźników lub rekodowania zmiennych to cała reszta Twoich działań jest skazana na porażkę.

Stworzenie bazy danych nie jest trudne, a jedynie czasochłonne. Każdy z nas, kto ma na to czas i jest skrupulatny w swoim działaniu jest w stanie taką bazę danych wykonać. Istnieje kilka możliwości, aby przygotować poprawną bazę danych czy to w excelu, czy w SPSSie, STATISTICE, JAMOVI, JASP lub innym programie. Chciałbyś zająć się tym samodzielnie, ale nie wiesz jak stworzyć bazę danych? Wystarczy, że masz trochę wolnego czasu i cierpliwości, aby wprowadzić dane samodzielnie. Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalistyczne filmiki instruktażowe, w których pokazujemy krok po kroku na czym polega jej tworzenie. Baza danych, a raczej jej wykonanie, nie jest tak trudnym przedsięwzięciem jak się wydaje, jednak jej prawidłowa budowa pochłania wiele czasu.

Stworzenie bazy danych z naszą instrukcją będzie naprawdę proste. Jeśli jednak masz kłopoty – dzwoń lub pisz do nas po darmową poradę, lub wskazówkę! Przy zleceniu nam analizy statystycznej do swojego badania nie musisz obliczać wskaźników samodzielnie. Policzymy je za Ciebie za darmo! W trakcie wieloletniej pracy zebraliśmy już sporą kolekcję kluczy do różnych narzędzi badawczych więc jeśli masz z tym kłopot to napisz do nas!

Jeżeli brakuje Ci czasu i cierpliwości lub nie wiesz jak tworzyć bazy danych, więc boisz się o pomyłkę – zawsze możesz zlecić to komuś innemu. Niekiedy również zdarza się, że będziemy mogli wykonać taką usługę – skontaktuj się z nami, a my damy znać, czy możemy pomóc. W przypadku, gdy tak się stanie masz pewność, iż nasza praca będzie wykonana dokładnie i rzetelnie. Koniec końców, sami będziemy pracować na tej bazie, więc tym bardziej zależy nam na jej poprawnym wykonaniu.

Jeśli będziemy mogli Ci pomóc, to w przypadku skorzystania z portali internetowych typu moje-ankiety.pl lub ankietka.pl wystarczy, że podasz nam swój login i hasło lub samodzielnie wyeksportujesz bazę danych, a następnie wyślesz na naszego maila. Pamiętaj o przesłaniu kluczy lub instrukcji do obliczania wskaźników!

Jak utworzyć nową bazę danych MySQL?

Od 15 lat zajmuję się technologiami hostingowymi, domenowymi oraz związanymi z bezpieczeństwem. Odpowiadam za produkty domenowe oraz certyfikaty SSL. Moja codzienna praca polega na zapewnianiu Ci najciekawszej na rynku oferty nazw domenowych i certyfikatów SSL. Prywatnie uwielbiam psy i bieganie.

To jak, biegniemy wyszukać Ci dobrą domenę?

Jak utworzyć nową bazę MySQL i dodać do niej użytkownika?

1. Logujemy się do cPanelu. 2. Odszukujemy sekcję "Bazy danych" i klikamy na ikonę "Kreator bazy MySQL" .

3. W pierwszym oknie Kreatora baz MySQL podajemy nazwę naszej nowej bazy danych. Nazwa ta zawsze będzie w postaci:

login_podana-nazwa

W tym oknie możemy wpisać maksymalnie 64 znaków wraz przedrostkiem. Do podanej nazwy dodawany jest zawsze przedrostek login_. Po wpisaniu wybranej nazwy klikamy przycisk "Następny krok".

4. W następnym kroku podajemy nazwę użytkownika bazy danych, który zostanie utworzony. Możemy tutaj podać dokładnie to samo, co podawaliśmy jako nazwę bazy danych. Nazwa użytkownika także będzie miała przedrostek login_ i również obowiązuje limit długości wynoszący 16 znaków wraz z przedrostkiem. Podajemy hasło dla nowego użytkownika (można tutaj wygenerować losowe hasło przyciskiem "Generuj hasło") i klikamy przycisk "Stwórz użytkownika".

5. W kolejnym kroku nadajemy użytkownikowi uprawnienia jakie będzie posiadał w odniesieniu do tworzonej bazy danych. W większości przypadków wystarczy zaznaczyć "WSZYSTKIE UPRAWNIENIA" - spowoduje to nadanie wszystkich uprawnień temu użytkownikowi do tej bazy danych. Klikamy przycisk "Następny krok".

6. Nowa baza i użytkownik zostali utworzeni. We wszystkich aplikacjach znajdujących się na serwerze jako adres serwera bazy należy wpisać localhost.