HTC pracuje nad smartfonem typu blockchain o nazwie Exodus. Urządzenie powinno obsługiwać różne kryptowaluty i zdecentralizowane aplikacje (DApps).

HTC Exodus: smartfon na blockchain (źródło: HTC)

Chory producent smartfonów HTC chce teraz zaangażować się w biznes blockchain: na konferencji kryptograficznej Consensus 2018 w Nowym Jorku były menedżer HTC i twórca Vive, Phil Chen, ujawnił plany opracowania smartfona opartego na technologii blockchain.

Urządzenie o nazwie Exodus jest specjalnie zaprojektowane do bezpiecznego korzystania z różnych technologii blockchain, takich jak kryptowaluty i zdecentralizowane aplikacje (DApps). W tym celu Exodus będzie obsługiwać wszystkie popularne protokoły blockchain, aby zagwarantować wysoki poziom interoperacyjności. Jako portfel sprzętowy smartfon służy również jako portfel cyfrowy dla Bitcion, Ether and Co.

Ponadto każdy smartfon Exodus może również działać bezpośrednio jako węzeł w łańcuchu bloków, co oferuje nowe możliwości dla zdecentralizowanych technologii, takich jak rozproszone przechowywanie w chmurze i tym podobne, zwłaszcza w przypadku większych ilości.

Phil Chen jest na scenie podczas konsensusu 2018, zapowiadając HTC Exodus, pamiętaj, aby oglądać transmisję na żywo w sali balowej Trianon https://t.co/4s62UCutzu pic.twitter.com/9dytbIaynV - HTC EXODUS (@htcexodus) 15 maja 2018 r.

Dalsze informacje na temat sprzętu lub ceny nowego smartfona HTC są obecnie niedostępne. Zainteresowani mogą już jednak zarejestrować urządzenie na stronie Exodus.

Jednak podejście smartfona HTC Exodus nie jest całkowicie nowe. Smartfon Finney od szwajcarskiego start-upu Sirin Labs podąża za bardzo podobną koncepcją i można go już zamówić w przedsprzedaży w mocnej cenie około 1000 USD.

Wątpliwe jest jednak, czy znajdzie się wystarczająca liczba zwolenników i nabywców nowych smartfonów blockchain. Zwłaszcza, że ​​większość narzędzi blockchain i DApps świetnie dogaduje się również z konwencjonalnymi urządzeniami.