Fintech Nivaura wygrał konkurs UBS „Future of Finance Challenge” w Zurychu. Bank chce teraz kontynuować coaching i promocję start-upu blockchain.

Podczas finału konkursu „Future of Finance Challenge” w Zurychu menedżer UBS Mike Dargan wybrał fintech Nivaura jako zwycięzcę. (Źródło: UBS) Londyński start-up Nivaura wygrał konkurs „UBS Future of Finance Challenge”. W ogłoszonym w lipcu konkursie największy bank poszukiwał najlepszego rozwiązania dla cyfrowych sieci transakcyjnych i tokenizowanych aktywów. Nivaura przekonała jury wokół Mike'a Dargana, globalnego szefa ds. technologii informatycznych w UBS, swoją aplikacją inwestycyjną opartą na blockchainie Ethereum. Założyciel i obecny dyrektor generalny Avtar Sehra zwyciężył z dziewięcioma innymi fintechami. Finteum zajął drugie miejsce, Proof of Impact zajął trzecie miejsce.

425 start-upów z całego świata wzięło udział w Futureof Finance Challenge, trzecim po 2015 i 2017 roku. Według UBS to dwa razy więcej niż dwa lata temu. Do pierwszego konkursu zgłosiło się 620 założycieli.

Zwycięzca, Nivaura, może liczyć na nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 USD. Możesz również liczyć na coaching ekspertów, mentorów i partnerów w UBS. Możliwości dalszej współpracy zostaną zbadane ze wszystkimi finalistami. Bank nie trzymał konkurencji całkowicie bez własnego interesu: „Jako największy na świecie zarządzający aktywami, UBS ma wyjątkową pozycję, aby pomóc firmom z branży fintech w poszerzeniu ich oferty na całym świecie. Zawsze szukamy możliwości współpracy z firmami, które ulepszają naszą ofertę dla naszych klientów” – powiedziała Sabine Keller-Busse, dyrektor operacyjny UBS Group, przy okazji lipcowej premiery.

FinTechWorld-Conference Konferencja FinTechWorld odbędzie się 13 listopada w ramach TechWeek Frankfurt organizowanego przez CloserStill Media. Na tym od com! na profesjonalnej konferencji międzynarodowi eksperci opowiadają o zmianach i wyzwaniach w obszarach FinTech, LegalTech i InsurTech, które zostały wywołane przez innowacje technologiczne. Dr. Michael Gebert, dyrektor generalny European Blockchain Association (EBA), otwiera konferencję przemówieniem na temat rewolucji FinTech i bankowości przyszłości. Podpisz tutaj!

Konferencja FinTechWorld odbędzie się 13 listopada w ramach TechWeek Frankfurt organizowanego przez CloserStill Media. Na tym od com! na profesjonalnej konferencji międzynarodowi eksperci opowiadają o zmianach i wyzwaniach w obszarach FinTech, LegalTech i InsurTech, które zostały wywołane przez innowacje technologiczne.

Dr. Michael Gebert, dyrektor generalny European Blockchain Association (EBA), otwiera konferencję przemówieniem na temat rewolucji FinTech i bankowości przyszłości.

Podpisz tutaj!