Lenovo i SAP zaprezentowały pierwsze wyniki zapowiedzianej w styczniu bliższej współpracy. Wspólnie udało im się zoptymalizować wykorzystanie pamięci do hurtowni danych w ramach bazy danych SAP HANA oraz SAP S / 4HANA na przejętych od Lenovo serwerach IBM x86. Trzy nowe oferty opracowane przez Lenovo wspólnie z CSC, Bluefin i iOLAP również zmierzają w tym samym kierunku. Ponadto Lenovo przedstawiło teraz przegląd partnerstwa, które nawiązało z firmą Nutanix w listopadzie ubiegłego roku. Powstała seria HX dla rozwiązań hiperkonwergentnych ma służyć jako podstawa aplikacji w ramach SAP Business Suite, które z kolei bazują na platformie technologicznej SAP NetWeaver.

„Pracujemy razem, aby wprowadzać innowacje i rozwiązywać problemy. Uwalniając się od przestarzałego myślenia, stajemy się partnerem, jeśli chodzi o centra danych, do których nasi klienci mają duże zaufanie. Umożliwiamy również naszym klientom wykorzystanie potencjału Big Data i analityki w czasie rzeczywistym, aby zmienić ich działalność w gospodarce cyfrowej ”- powiedział w komunikacie prasowym Brian Connors, wiceprezes ds. rozwoju IT i biznesu nowej generacji w Lenovo Data Center Group. Z punktu widzenia SAP, jedną z zalet Lenovo w dłuższej perspektywie jest prawdopodobnie to, że firma, w przeciwieństwie do innych dostawców sprzętu, takich jak HPE – który obecnie wciąż jest „Partnerem Roku” – czy Dell nie ma własnych ambicji w tej dziedzinie analityki.

Rozwiązanie do warstwowania danych opracowane przez Lenovo i SAP dla SAP Business Warehouse na SAP HANA pomaga firmom zarządzać danymi. Ponadto w przyszłości zostanie udostępniona trzecia dodatkowa pamięć dla rozwiązań SAP S/4HANA dla systemów z procesorami Intel. Lenovo pracuje nad wsparciem konfiguracji z maksymalnie ośmioma gniazdami i 8 TB nowymi systemami.

CSC składa teraz ofertę dla firm opartych na serwerach Lenovo x86 z SAP S / 4HANA i SAP HANA wraz z pakietem cyberbezpieczeństwa. Powinno to zmniejszyć zagrożenia bezpieczeństwa dzięki zautomatyzowanym procesom i zapewnić zgodność z wymogami prawnymi.

Chmura napędza innowacje

Bluefin zapewnia, że ​​dane z różnych źródeł, w szczególności urządzeń IoT lub urządzeń ubieralnych, mogą zostać zintegrowane z SAP HANA. Dane te są dostarczane do centrum danych równolegle z danymi z systemów SAP, dzięki czemu mogą być natychmiast analizowane. Oferta skierowana jest do klientów, którzy chcą pracować z dostępem do danych w czasie rzeczywistym i analityką predykcyjną.

Wraz z iOLAP Lenovo oferuje usługi wdrożeniowe dla SAP HANA. Obejmują one od pierwszej oceny do kompletnej przeprowadzki, a także obejmują optymalizację projektu.

Lenovo ma jednego zwolennika w osobie Chrisa Spruilla, wiceprezesa ds. architektury korporacyjnej w firmie Freudenberg IT. Używa produktów Lenovo do obsługi systemów SAP swoich klientów. Spruill uzasadnia to w komunikacie prasowym nie tylko skalowalnością, elastycznością i przyszłym bezpieczeństwem serwera Lenovo, ale także dobrą obsługą zapewnianą przez producenta.

[z materiałem od Petera Marwana, silicon.de]

Wskazówka: Co zapisałeś o bazach danych? Sprawdź swoją wiedzę - z 15 pytaniami na silicon.de.