Reklama: Ze względu na rozwój, taki jak Internet rzeczy czy Rozszerzona Rzeczywistość, w 2020 r. spodziewane są na całym świecie wolumeny danych z 50 miliardów urządzeń i 7,5 miliarda tożsamości cyfrowych. Własne centrum danych często nie jest w stanie wytrzymać tego zalewu danych, ponieważ nie ma niezbędnych wymagań dotyczących wydajności i bezpieczeństwa.

W związku z tym wiele średnich firm zastanawia się i polega na kolokacji. Ale są tu wyraźne różnice pod względem bezpieczeństwa i jakości. Firma maincubes zaprezentuje na tegorocznych targach it-sa w hali 10.1 na stoisku 724, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze zewnętrznego centrum danych, aby zapewnić bezpieczeństwo własnej działalności.

Bezpieczeństwo jest nadal kluczową kwestią dla firm, które zlecają swoje serwery na zewnątrz. Tylko jeśli centrum danych w pełni spełnia pięć punktów bezpieczeństwa technicznego, bezpieczeństwa operacyjnego, bezpieczeństwa danych w rozumieniu ISO 27001, bezpieczeństwa ekonomicznego i bezpieczeństwa prawnego, powinno zostać włączone do odpowiedniego zbioru. Należy zagwarantować wysoką dostępność, bezpieczeństwo awarii, bezprzerwowe zasilanie, właściwe chłodzenie i niezawodne urządzenia przeciwpożarowe oraz nowoczesne zabezpieczenia z kontrolą dostępu, zabezpieczeniem lokalizacji „made in Germany” i bezpośrednim dostępem do dużych węzłów internetowych, takich jak DE -CIX. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki poziom bezpieczeństwa ma Twoje wewnętrzne lub zewnętrzne centrum danych, możesz teraz wykonać niezobowiązującą kontrolę centrum danych z maincubes.

Autor: dr. Jens J. Gerber, członek zarządu maincubes (źródło: maincubes)

Jednak samo bezpieczeństwo nie wystarczy: centra danych muszą sprostać rosnącym wymaganiom klientów – i wskazują na łączność. Bezpieczne połączenia z chmurą i innymi usługami stają się koniecznością dla operatora centrum danych. Partnerstwa są bardziej poszukiwane niż kiedykolwiek, ponieważ jedna firma z trudem radzi sobie sama z wyzwaniami cyfrowej transformacji. Dlatego maincubes uruchomiło platformę secureexchange z wysokowydajnymi centrami danych w centralnych lokalizacjach w Europie. Ten „cyfrowy rynek” umożliwia każdemu klientowi łatwe łączenie się z różnymi partnerami rynkowymi, którzy oferują tam swoje usługi. Podstawą jest portfolio Magenta Security do ochrony przed cyberatakami, a także inne oferty bezpieczeństwa, IT i chmury, z których każdy może korzystać na platformie. To tworzenie sieci tworzy bezpieczne ekosystemy, a tym samym nowy rodzaj sieci wartości dodanej, w której firmy mogą wchodzić na nowe obszary, takie jak cyfrowa fabryka, bezpieczna mobilność, inteligentne miasto lub bezpieczna płatność.

Uczestnicy pierwszej konferencji secureexchange, którą maincubes zorganizowali w Offenbach, również podkreślali wartość tych ekosystemów. Prof. Dr. Thomas Bauernhansl z Instytutu Fraunhofera ds. Inżynierii Produkcji i Automatyki IPA dał jasno do zrozumienia, że ​​architektura produktu ulegnie zasadniczej zmianie w trakcie cyfryzacji. Platformy działałyby jako elementy umożliwiające nową architekturę automatyzacji w celu stworzenia systemu operacyjnego dla prawie całkowicie autonomicznych systemów. Christoph Keese, autor bestsellerów i dyrektor generalny cyfrowej firmy konsultingowej Axel Springer hy GmbH, na przykładach takich jak Google, Uber, Facebook i spółka pokazały, jak platformy zdołały całkowicie wywrócić do góry nogami całe branże i modele biznesowe oraz wygenerować imponująco wysoką wydajność przy stosunkowo niewielkim kapitale. W opinii maincubes, ekosystemy są idealną podstawą dla średnich firm do bezpiecznego sprostania wyzwaniom cyfrowej przyszłości.

Więcej informacji na: https://www.maincubes.com/de/